شماره تماس در ایام نوروز : 09198604408
مشاوره و راهنمایی ۵ - ۲۲۹۱۹۹۸۲ - ۰۲۱
نرم افزار فرم ساز الکترونیکی

نرم افزار فرم ساز فارسی درسا Dorsa E-Form

 
نرم افزار فرم ساز الکترونیکی نرم افزاریست که با آن مدیران پرتال قادر خواهند انواع فرم های الکترونیکی را ایجاد نموده و در اختبار کابران خود قرار دهند. فرم های الکترونیکی امروزه نقش به سزایی را در طیف گسترده خدمات الکترونیک ایفا می نمایند تا بدانجا که فرم های الکترونیکی نقطه عطف بسیاری از سیستم ها شده و به عنوان یک فن آوری زیر ساختی در نرم افزارها نقش آفرینی می نمایند. نرم افزار فرم ساز درسا نیز همانند دیگر بسته های نرم افزاری درسا با استفاده از تکنولوژی های بروز و استانداردهای جهان با سیاست کلان و دورنمای رقابت با نرم افزارهای خارجی طراحی و تولید شده است. در نرم افزار ساخت فرم ورود اطلاعات با در نظر گرفتن طیف کاربران و متفاوت بودن سطح تواناییهای آنها، نرم افزار به صورتی طراحی شده است تا نیازهای متفاوت کاربران را برآورده سازد، در این راستا کاربر با معلومات عمومی می تواند در کمترین زمان فرم اطلاعاتی خود را طراحی نموده و آن را مورد بهره برداری قرار دهد، حال آنکه کاربران حرفه ای می توانند با بکارگیری سطح حرفه ای فرم ساز از آن به عنوان یکFramework استفاده کرده و آن جهت توسعه نرم افزار های خود مورد بهره برداری قرار دهند.


قابلیت های نرم افزار فرم ساز تحت وب درسا :

 
ابزار فرم ساز درسا یک محیط یکپارچه با کاربری آسان را دراختیار کاربران قرار داده تا به سادگی و با سرعت زیاد بتوان انواع فرم های مورد نیاز را به صورت کاملا Online طراحی و به پورتال متصل نماییم. محیط ویژوالی با قابلیت Drag&Drop توانمندی خاصی به نرم افزار فرم ساز درسا افزوده است.در زیر به برخی از قابلیت های فرم ساز دُرسا اشاره می کنیم:
نرم افزار فرم ساز فارسی
نرم افزار طراحی فرم تحت وب
ایجاد انواع فرم های ساده و حرفه ای توسط کابران عادی
امکان ساخت فرم برای جداول اطلاعاتی موجود در سازمان
امکان ارتباط با چندین جدول بانک اطلاعاتی امکان اتصال گزینه های آبشاری با یک جدول اطلاعاتی
امکان اتصال فرم ها به انواع وب سرویس ها، انواع پایگاه داده، XML و انواع داده های دیگر درون سازمانی
امکان ساخت انواع فرم های ویزاردی و مدیریت ساده فرم های بزرگ و پیچیده Wizard Forms
امکان ساخت انواع فرم های Master - Detail
امکان ساخت فرم های نمایش اطلاعات از داده های مختلف سازمان View Forms
امکان ساخت فرم های جستجو (ساده و پارامتریک) از داده های مختلف سازمان Search Parametric Forms
امکان اجرای انواع Sql Query توسط کاربران حرفه ای
امکان اتصال به انواع برنامه های سازمانی ، وب سایت ها ، پورتال ها و ...
امکان ساخت انواع گزارش و نمودارهای مختلف از اطلاعات فرم ها
امکان ایجاد ابزار نمایشی جهت Integration بین دُرسا با سایر نرم افزارها
فرم های دریافت اطلاعات از کاربران
 
در این نوع فرم ها شما می توانید انواع فرم دریافت اطلاعات همچون فرم درخواست ، سفارش ، استخدام ، فرم پیشنهادات و انتقادات و ... را به راحتی طراحی و در پورتال استقاده نمایید.با استفاده از این نوع فرم ها ، پرتال سازمانی شما به یک درگاه ارتباطی با مشتریان تبدیل شده و در هر زمان ، با طراحی هر نوع فرم در کوتاه ترین زمان قادر خواهید بود ، اطلاعات مورد نیاز خود را از کاربران دریافت و مدیریت نمایید. ارتباط الکترونیکی با مشتری می تواند پُرتال شما را از یک پُرتال ساده اطلاع رسانی به یک پورتال سازمانی پویا و دوسویه Interactive تبدیل نماید.


فرم های نمایش اطلاعات سازمانی
 
فرم ساز دُرسا با ایجاد محیطی ساده و بدون نیاز به دانش فنی و کد نویسی، این امکان را در اختیار مدیر سیستم قرار می دهد که فرم خود را به هر داده ی سازمانی خود به سادگی و در کوتاهترین زمان، متصل کرده و برای کاربر به نمایش بگذارد. از جمله این فرم ها می توان به فرم نمایش فیش حقوق ، کارکرد ، نمایش سهام ، فرم حواله انبار ، رسید انبار ، فرم صورت وضعیت پیمانکاران ، نمایش قبوض برق ، آب ، تلفن ، نمایش فرم های شهروندی از شهرداریها و به طور کلی پرونده الکترونیکی پرسنل و سایر موارد مشابه اشاره کرد.


فرم های جستجو (ساده و پارامتریک)
 
دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نیاز خود در یک پرتال سازمانی همواره یکی از ابتدائی ترین سرویس هایی است که بایستی در اختیار کاربران قرار گیرد. در این راستا نرم افزار فرم ساز درسا این امکان را در اختیار مدیر سیستم قرار داده است تا به سادگی فرم های جستجو را ساخته و به هر نوع جدول اطلاعاتی در سازمان متصل کند تا کاربران به راحتی با مدیریت فیلدهای موجود در فرم ، گزارش مورد نیاز خود را دریافت نمایند نمونه فرم جستجوی طراحی شده


فرم های اتصال به Web Service
 
یک وب سرویس از طریق وب اعمالی را انجام می دهد و نتایج را به برنامه دیگری می فرستد. این یعنی برنامه ای که در یک کامپیوتر در حال اجراست اطلاعاتی را به کامپیوتر دیگری می فرستد و از آن درخواست جواب می کند. برنامه ای که در کامپیوتر دوم است عملیات خواسته شده را انجام می دهد و نتیجه را بر روی ساختارهای اینترنتی به برنامه اول بازمی¬گرداند. پرتال درسا با استفاده از فرم Web Service بستری را فراهم می¬آورد تا با وب سرویس مورد نظر ارتباط برقرار شده و اطلاعات از این طریق در پرتال قابل استفاده خواهند بود. نمونه فرم طراحی شده با فرم وب سرویس


فرم های Master Detail
 
غالب سازمان ها برای سیستم جمع آوری اطلاعات سازمانی خود به طور معمول از فرم هایی استفاده میکنند که برای پیاده سازی آنها با توجه به طولانی بودن و تعدد فیلدها به صورت الکترونیکی و با استفاده از یک فرم، غیراصولی می¬باشد بنابراین یک فرم بزرگ به چندین فرم که با هم مرتبط می باشند تبدیل می گردد که به فرم های Master Detail معروف هستند. فرم ساز درسا نوعی از فرم تحت عنوان Master Detail را به مشتریان خود عرضه میکند که با استفاده از آن قابلیت پیاده سازی این نوع فرمها بدون دانش فنی و در کوتاهترین زمان ممکن، میسر می باشد.در این نوع فرم ها، ابتدا فرم اصلی نمایش داده شده و در انتها فرم های Detail به نمایش گذاشته می شود تا کاربران به راحتی و با دسته بندی مناسب، داده های خود را وارد کنند. نمونه فرم طراحی شده با فرم Master-Detail


فرم های چند فرمی با Wizard
 
بسیاری از فرم های سازمانی متشکل از جندین فرم هستند که بایستی طبق یک روالی منظم و مشخص، توسط کاربران پُر شده و ذخیره گردند. فرم ساز الکترونیکی درسا، با ایجاد مدیریت فرم های ویزاردی، امکانی را فراهم نموده تا مدیران پرتال به راحتی و با استفاده از قابلیت Drag & Drop فرم های چند فرمی خود را به صورت ویزاردی در اختیار کاربران خود قرار دهند. تفاوت عمده فرم های Wizard با Master Detail در این است که در فرم های ویزارد رعایت اولویت فرم ها مهم می باشد و این در صورتی است که در فرم های Master Detail اولویت نقش مهمی ندارد.


ارسال اطلاعات دریافتی از کاربران به نرم افزارهای داخل سازمان
 
رسیدن به یک سازمان الکترونیک زمانی میسر میشود که کاربران بدون حضور در سازمان داده های خود را از طریق پورتال به داخل سازمان ارسال و در هر مرحله نیز بتوانند پیگیری های خود را انجام دهند. نرم افزار فرم ساز درسا با ایجاد بستری در این راستا، این امکان را به نحوی ایجاد کرده تا با اتصال به Dorsa DIS به راحتی از کاربر دریافت و به سیستم های داخل سازمان همچون اتوماسیون اداری و سیستم های مالی اداری ارسال و در صورت وجود ، گردش اطلاعات را نیز به کاربر نمایش دهد. جهت اطلاعات بیشتر به بخش یکپارچگی اطلاعات در بخش معرفی پورتال درسا مراجعه فرمایید.
تاریخ به روز رسانی: 1398/11/29
تعداد بازدید: 23915
Powered by DorsaPortal