شماره تماس در ایام نوروز : 09198604408
هاست و دامنه

ثبت دامنه

از آنجایی که برای یافتن هر مکانی نیاز به آدرس است، برای دسترسی به هر سایت در اینترنت هم نیاز به آدرسی یکتا است تا قابل شناسایی بوده و دسترسی به آن امکان پذیر باشد به این آدرس یکتا دامنه گفته می‌شود. دامنه‌ها از دو قسمت تشکیل شده‌اند، قسمت اول نام که می‌تواند نام شخص، شرکت یا ... باشد و قسمت دوم پسوند از جمله .com، .org و ... است.
دامنه‌ها بر اساس پسوند به دو دسته اصلی تقسیم می‌گردد:

1-دامنه‌های عمومی:

این پسوند ها برای ثبت و استفاده عموم و هر نوع کاربری مجاز (قانونی) قابل استفاده می‌باشند مانند .com.

2-دامنه‌های اقلیمی یا کشوری:

علاوه بر پسوند‌ها عمومی، کشورهای مختلف نیز می‌توانند اقدام به درخواست پسوند با کد اختصاری کشور خود (دو حرفی) را به نمایند. بطور مثال اینگونه پسوند در ایران بصورت .ir می‌باشد.
در انتخاب نام دامنه خود به موارد زیر توجه داشته‌باشید:
این یک سرویس جهانیست و امکان اصلاح نام دامنه ثبت شده وجود ندارد پس در انتخاب اولیه نام آن دقت کافی داشته باشید.
حداقل زمان ثبت یک دامنه 1 سال است و در صورت عدم تمدید پس از 1سال آن دامنه از مالکیت شما خارج شده و دیگران می‌توانند آنرا برای خود به ثبت رسانند.
استفاده از نام‌های ممنوعه در قوانین جهانی (مانند نام گروهای خرابکاری اینترنتی) ممکن است باعث مسدود شدن نام دامنه شما توسط موسسه انحصاری ثبت دامنه شود پس در انتخاب نام دامنه خود دقت فراوانی داشته باشید.
شباهت اسمی دامنه شما با نام کمپانی‌های بزرگ ممکن است دردسرهایی از جمله مسدود شدن نام دامنه را برایتان به دنبال داشته‌باشد پس پیش از ثبت دامنه تحقیق کافی در رابطه با نام آنرا داشته باشید.
برای ثبت دامنه و یا انتقال دامنه، دامنه مورد نظر خود را با کارشناسان شرکت پاسکال سیستم پویا مورد بررسی قرار داده و در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، می‌توانید درخواست ثبت آن دامین را به نام خود صادر نمایید.

دامنه های قابل ثبت در شرکت

پسوند دامین
com. in.
net. co.
org. Co.ir
ir. ac.ir
info. Id.ir
biz. Gov.ir

سرور

سرور نوعی کامپیوتر است با امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری بیشتر که بر خلاف کامپیوتر همیشه باید روشن و به اینترنت متصل باشد.
مدیریت سرور به دلیل حساسیت آن باید توسط افراد متخصص انجام شود تا برای سایتهایی که روی آن قرار دارند مشکلاتی چه از نظر کیفیتی و چه از نظر امنیتی ایجاد نشود.
سرور ها سه نوعند:
عمومی
اختصاصی
مجازی

سرورهای عمومی

در سرور‌های عمومی چندین سایت از امکانات یک سرور استفاده می‌کنند که تمامی سخت‌افزار و نرم‌افزارهای آن قبلاً توسط شرکت ارائه‌دهنده نصب شده‌است و به صورت اشتراکی با سایت‌های دیگر می‌توانند از این امکانات استفاده نمایند.

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی، در این روش، تمام فضای هارد ‌دیسک سرور به طور کامل و نیز پهنای باند قابل توجهی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، امکانات متنوعی برای یک سازمان بزرگ فراهم می‌ آورد. از آن جمله می‌توان به فضای ذخیره‌سازی بسیار بیش‌تر از معمول، ایجاد پایگاه‌های اینترنتی متعدد، پهنای باند بسیار قابل‌توجه، تأمین بستر ترافیک ماهانه‌ی بیش از میزان معمول، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، آزادی در نصب نرم‌افزارهای دلخواه بر روی سرور، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های سازمان در هر زمان دلخواه و آزادی در مدیریت محتوای سرور اشاره نمود. شرکت فناوری‌اطلاعات پاسکال سیستم پویا با تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و امنیتی منطبق با آخرین استانداردهای جهان مرکزی ایمن و کارآمد شرایط قابل اطمینانی را برای نگهداری و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سازمان‌ها به‌وجود آورده‌است.

سرور مجازی

سرور مجازی (VPS)، عملا خدماتی است مابین سرور عمومی و سرور اختصاصی. چرا که در این نوع سرور نیز همچنان سخت‌افزار سرور بین استفاده‌کنندگان از VPS به اشتراک گذاشته‌می شود. اما با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی، پارتیشن‌بندی می‌شود که هر پارتیشن منابع سخت‌افزاری اختصاصی خودش را دارد و می‌تواند تقریباً معادل یک سرور اختصاصی کامل پیکربندی شود.
سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می‌باشد که به یک سرور اختصاصی (Dedicated Server) جهت وب‌سایت یا وب‌سایت‌های خود نیاز دارند، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند. همچنین یک سرور مجازی نسبت به یک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت‌افزاری، به علت استفاده از سخت‌افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی دارای کارایی بهتر و بالاتری می‌باشد.
در واقع شما برای راه‌اندازی سایت ابتدا باید یک دامنه ثبت کرده و پس از ثبت دامین خود به خرید سرویس هاست مورد نظر جهت بارگذاری اطلاعات وب‌سایت خود بر روی آن اقدام نمایید.
توجه داشته‌باشید با توجه به زبان برنامه‌نویسی وب‌سایت خود باید سرویس هاست لینوکس و یا هاست ویندوز انتخاب نمایید.
اگر در زمینه انتخاب نوع سرور و اجاره آن، نیاز به مشورت دارید، از کارشناسان ما کمک بخواهید.
 

مشخصات میزبانی وب  

 
پلن‌های سالانه هاست داخل ایران
CPS1 DPS7 DPS6 DPS5 DPS4 DPS3 DPS2 DPS1 امکانات
10GB 5GB 5GB 4GB 3GB 2GB 1GB 500MB فضای سایت
35GB 25GB 20GB 15GB 15G 15GB 10GB 10GB ترافیک ماهیانه
Unlimited Unlimited Unlimited Unlimited 50 50 50 50 تعداد اکانت ایمیل
5GB 3GB 3GB 2GB 2GB 1GB 1GB 1GB مجموع فضای ایمیل
1 1 1 1 1 1 1 1 تعداد اکانت اف تی پی
10 8 8 6 5 3 3 3 تعداد زیر سایت
1GB 700MB 700MB 500MB 500MB 200MB 200MB 100MB فضای پایگاه داده ها
1 1 1 1 1 1 1 1 تعداد پایگاه داده ها
5 3 3 3 3 2 2 2 تعداد پارک دامنه
روزانه یکبار روزانه یکبار 2 روز یکبار 7 روز یکبار - - - - پلان بک آپ پایگاه داده ها
تاریخ به روز رسانی: 1396/12/02
تعداد بازدید: 9690
خبرهای مرتبط
'NoData' not found in DataDic
Powered by DorsaPortal