مشاوره و راهنمایی ۵ - ۲۲۹۱۹۹۸۲ - ۰۲۱
روانشناسی کاربران

UI چیست؟

کاربران مهمترین دارایی های هر کسب و کاری هستند و قطعا نقش مهمی در رابطه با میزان موفقیت یا شکست پرتال (وب سایت ها) ایفا می کنند. طراحی پرتال با هدف مشتری مداری و توجه به کاربران، یا به عبارتی کاربر محور بودن دیدگاه طراحی باعث می شود برای نمایش اطلاعات مهم و ضروری و نحوه چیدمان، به نوع مخاطب توجه کرده و طراحی بر این اساس انجام شود. این فرایند در طراحی تجربه کاربری در فاز تحقیقات انجام می شود، تیم تحقیقاتی با همکاری تیم کارفرما، به شناسایی کاربران و مخاطبان پرتال پرداخته و با شناسایی هر دسته از آنها و با توجه به تحقیقات تخصصی روانشناسی بر روی آنها، به مرحله بعدی که نحوه چیدمان است پرداخته و مطابق با نیاز کاربران، المان های مورد نیاز کاربران چیده می شود.
تجربه کابری به معنی خوب بودن یا نبودن پرتال نیست ممکن است به دلایل سخت بودن کار با پرتال، عدم دسترسی کاربر به اهداف و خواسته هایش ، پیچیده بودن نحوه دسترسی به المانی خاص ، نداشتن تفکیک مناسب بین بخش ها و ... باشد. بنابراین روانشناسی نقش بسیار مهمی در تجربه کاربر برای کار با یک برنامه موبایل دارد. طراحان برنامه با توجه داشتن آگاهی از نحوه درک کاربران خود از پرتال قادر به انجام اصلاحاتی هستند که کاربر به صورت موثرتر از برنامه در راستای رسیدن به اهدافش استفاده کند. بنابراین اگر علاقه مند به کاهش bounce rate برای برنامه خود دارید به تجربه کاربری بیندیشید.
کاربران وب، همگی ویژگی های یکسانی در برخورد با مطالب، عکس ها و نکات انگیزشی موجود در چیدمان سایت دارند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط تیم ما این اطلاعات دسته بندی شده و هنگام طراحی مورد توجه قرار می گیرند، اما هر کسب و کاری بنا به حوزه فعالیت، رنج کاربران و ... مخاطبان خاصی را مورد هدف قرار می دهد که این گروه از مخاطبان به صورت تخصصی و با بهره گیری از روشهای مناسب و خاص، به جمع آوری اطلاعات تکمیلی پرداخته و درجهت طراحی تخصصی اقدامات لازم انجام خواهد شد. ما با انجام تحقیقات تخصصی در زمینه های مختلف روانشناسی کاربر، بهترین چیدمان را برای پرتال شما پیشنهاد می دهیم.

تیم متخصص روانشناسی کاربری شرکت پاسکال سیستم پویا در چند زمینه تحقیقات خود را انجام می دهند:
روانشناسی عمومی کاربران وب:
نحوه دیدن و اسکن کردن صفحات توسط چشم کاربران
نحوه خواندن صفحات وب توسط کاربران
نحوه ایجاد مدل ذهنی کاربران وب
نحوه رفتار کاربران در وب
نحوه تصمیم گیری کاربران
نحوه احساس کردن کاربران در وب
نحوه فکر کردن کاربران در وب
روانشناسی تخصصی پرتال مذکور:
الگوی چشمی کاربران پرتال
نکات انگیزشی کاربران
بررسی تعامل بهینه با پرتال
روانشناسی رنگ در فرهنگ خاص سازمانی و منطقه ای
تحقیقات قومی، فرهنگی و ...
بومی سازی قوانین گرافیکی برای چینش عناصر صفحه از جمله: قانون مجاورت، اصول گشتالت، هیکس، قانون Von Restorff و ...
روانشناسی موبایل کاربران وب:
نحوه ا در دست گرفتن گوشی توسط افراد و گروه های مختلف
نحوه انجام عملیات کاربران در گوشی موبایل
بررسی نقاط مورد توجه کاربران
بهینه بودن فضاهای سفید در صفحات موبایل
بهترین مکان تصاویر و متن ها و تبلیغات و ...
نمونه طراحی ui 
تاریخ به روز رسانی: 1398/11/29
تعداد بازدید: 10981
Powered by DorsaPortal